Scotsman - Kostkarka do lodu EC 206 / AC 206 ICE SHOT
   
 
 
  Koskarka do lodu Scotsman z grawitacyjnym odpływem skroplin AC 206 ICE SHOT

Kostkarka do lodu z wbudowanym zbiornikiem.
Scotsman AC 206 produkuje opatentowaną kostkę lodu typu "Gourmet" o charakterystycznym kształcie która jest czysta, twarda, zwarta (bez dziur), krystalicznie przejrzysta i trwała. Jej szybkie działanie schładzające i powolne rozpuszczanie się sprawiają, że napoje smakują iwyglądają lepiej oraz mają wyższą jakość. Model AC 206 jest także dostępny w wersji Ice Shot Glass, produkującej absolutną nowość - kieliszki wykonane z lodu ! To samo urządzenie produkuje standardowe kostki typu XL Gourmet oraz lodowe kieliszki - wystarczy wcisnąć przełącznik cyklu produkcyjnego.

Kostkarka do lodu Scotsman z pomką skroplin (PWD) EC 206 ICE SHOT

Posiada tę samą charakterystykę co seria AC oraz dodatkową opcję PWD - Wymuszony Odpływ Wody - który rozwiązuje wszystkie problemy z wysokością i umiejscowieniem odpływu wody. Odległość od odpływu do 15m i 1,7m poniżej.
   
Cechy:
  • Zaokrąglone narożniki urządzenia zapewniają nowoczesny i stylowy wygląd. Czyszczenie maszyny jest znacznie ułatwione.
  • Drzwiczki zbiornika na panelu przednim o nowoczesnym zaokrąglonym kształcie, przesuwają się łatwo na prowadnicach i delikatnie zamykają na dwóch gumowych wkładkach, które wyciszają odgłos zamykania.
  • Dla wygody oraz większej higieny łopatka do lodu umiejscowiona jest w specjalnym uchwycie wewnątrz zbiornika na lód.
  • W obudowie znajduje się lampka alarmowa, która sygnalizuje nadmiar zgromadzonego kurzu / tłuszczu na filtrze powietrznym skraplacza. Lampka ta informuje także użytkownika o potrzebie czyszczenia urządzenia po ustalonym upływie czasu.
  • Tuż za drzwiami zbiornika umieszczona jest antybakteryjna saszetka uwalniająca parę przez pewien okres. Higiena lodu trzymanego w zbiorniku utrzymywana jest przez systematyczną wymianę saszetki.
  • Wyjątkowy system PWD (Wymuszony Odpływ Wody - dla wersji EC) rozwiązuje wszystkie problemy z wysokością odpływu lub odległością, trzymając lód z dala od glonów i mikroorganizmów żyjących w stojącej wodzie odpływowej.
System PWD - Wymuszony Odpływ Wody   Lodowy kieliszek ICE SHOT
 
Dane techniczne Scotsman AC 206 ICE SHOT Scotsman EC 206 ICE SHOT
Odpływ skroplin Grawitacyjny Wymuszony (Pompa Odpływu)
Czynnik chłodniczy   R 404a
Wydajność 95 kg / 24h (1470 kieliszków)
137 kg / 24h (6850 kostek)
Pojemność zbiornika 50 kg (830 kieliszków) 50 kg (2500 kostek)
Wielkość kostki  Small, Medium, Large, Ice Shot
Rodzaj chłodzenia   Powietrze (AS)
 Woda (WS)
Wymiary (szerokość x głębokość x wysokość ) 1250 mm x 650 mm x 860 mm
Zasilanie 230V / 50Hz  / 1
Pobór mocy  950 W