KROMO FIRE - Mycie i Dekontaminacja Środków Ochrony Indywidualnej
 
MYCIE I DEKONTAMINACJA ŚRODKÓW OCHRONY INDYWIDUALNEJ W KILKA MINUT

Środki Ochrony Indywidualnej oraz odzież ochronna są dla strażaków jedynymi zabezpieczeniami w czasie ich codziennej pracy, w której ratują życie i majątek innych.

Podczas walki z ogniem cząstki sadzy i gazy powstające w wyniku spalania absorbowane są przez sprzęt ochronny, w wyniku tego sam sprzęt staje się wtórnym zagrożeniem dla zdrowia strażaka. Daltego ważne jest mycie i dekontaminacja sprzętu możliwie najszybciej po powrocie do jednostki.

Stosowane przeważnie czyszczenie ręczne ŚOI jest czasochłonne, uciązliwe fizycznie i zabiera ok 30 minut na umycie jednego zestawu. Ręczne mycie oznacza również ponowne wystawienie człowieka na pozostałości gazów, sadzy i tkosyn. Co ważne, tym razem bez bariery odzieży ochronnej.

Badania wykazały że wielokrotna, długotrwała ekspozycja ne te toksyny wystawia strażaków na niebezpieczeństwo rozwoju chorób nowotworowych w dużo większym stopniu niż inne grupy zawodowe. Ustalenie szczegółowych procedur dotyczących postępowania z zanieczyszczonym sprzętem jest jenym ze sposobów zminimalizowania tego zagrożenia.

W zmywarce KROMO FIRE elementy Śroków Ochrony Indywidualnej i pozostały sprzęt można umyć z pozostałości sadzy, gazów i toksyn w zaledwie kilka minut. W urządzeniu można myć stal, kompozyty, gumę, materiały, plastik, etc.

Urządzenie zapewnia szybką i łatwą metodę czyszczenia w zamkniętej, oddzielonej od użytkownika strefie. To bardzo ogranicza bezpośredni kontakt z zanieczyszczeniami. Najprościej mówiąc: KROMO FIRE wykonuje za człowieka brudną robotę.
 
KROMO FIRE zostało opracowane przy bliskiej współpracy z jednostką straży pożarnej we Włoszech i w Polsce w celu wypracowania prostego i jednocześnie skutecznego sposobu na mycie i dekontaminację sprzętu ochronnego. KROMO FIRE jest wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, podobnie jak akcesoria do mycia Środków Ochrony Indywidualnej.

Zmywarka jest kompaktowa, łatwa w użyciu, wydajna i zajmuje powierzchnię niecały 1m². Proces mycia odbywa się samoczynnie po wybraniu na panelu i uruchomieniu odpowiedniego cyklu mycia.
 
 
 
PRZYKŁADY ZAŁADUNKU ELEMENTÓW ŚRODKÓW OCHRONY OSOBISTEJ
   
   
   
KROMO FIRE - Dane Techniczne