Technika zmywania
     
     
Firma VELOX BARCHITTA tworzy historię w branży zmywarek od 1929 roku projektując pierwszą włoską zmywarkę. Od samego początku istnienia, jako firma rodzinna wprowadziła na włoski rynek technologię zmywania przemysłowego. Załozyciel firmy, dr Antonino Barchitta dostrzegł w innowacyjności dla zmywania rynek z mozliwością rozwoju i sukcesu. W ten sposób rozpoczęła się współpraca z paryską firmą "Bertolini", z którą VELOX zaczął rozwijać automatyczne systemy myjące. Pierwsze modułowy model urządzenia z 1929 roku został podarowany Watykanowi gdy papieżem był Pius XI. Począwszy od tego urządzenia VELOX zaczął gromadzić wystarczającą wiedzę, aby móc wprowadzać swoje produkty na rynek krajowy i międzynarodowy. Historia firmy która trwa już prawie 100 lat, naznaczona jest znaczącymi kamieniami milowymi w zakresie wprowadzanych innowacji. W 1944 roku firma wyprodukowała pierwszą kompaktową zmywarkę do naczyń MICRO VELOX, co było wówczas prawdziwą rewolucją.


Od lat '50 firma produkuje szeroką gamę zmywarek dedykowanych dla potrzeb od małych restauracji do dużych zakładów produkcyjnych, zdobywając w ten sposób bogate portfolio we wszystkich najważniejszych sektorach. W swoim dążeniu do innowacji, firma jako pierwsza wprowadziła zmywarki do garów, myjące granulatem. Carbonet, bardzo wydajny system który zaowocował produktem całkowicie odmiennym od wszystkich dostępnych zmywarek do garów w tamtym czasie. Obecnie ewolucją tego systemu myjącego są modele B i BS, które w przeciwieństwie do swojego poprzednika wykorzystują nowy granulowany produkt Polinet, który jest jednocześnie wysoce wydajny i przyjazny dla środowiska. Dzięki temu systemowi dziś VELOX BARCHITTA może rozwiązać każdy rodzaj trudnego mycia.


Firma zawsze badała i wytwarzała innowacyjne rozwiązania dla pokonania problemów z myciem - dzięki swojej zdolności do projektowania i produkcji zmywarek które odpowiadają na konkretne życzenia Klientów. VELOX lider w swojej branży w Europie dzięki swoim awangardowym projektom i technologiom jest niezawodną firmą i partnerem dla swoich Klientów.
     
Technika zmywania w Gastronomii
i Kuchni Centralnej
Technika zmywania i dezynfekcji
w Przemyśle Spożywczym
Mycie i dekontaminacja
Środków Ochrony Indywidualnej
dla Straży Pożarnej
     
   
Detergenty i systemy dozujące